Юрій Михальчишин: "80 років тому в Іспанському Марокко розпочався заколот..."

Юрій Михальчишин в facebook:

80 років тому в Іспанському Марокко розпочався заколот Іспанського іноземного легіону проти уряду Народного фронту в Мадриді. Об этом сообщает abc-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

З легкої руки сталінського емісара Міхаїла Кольцова, що діяв під прикриттям газети Правда, запущено легенду, що сигналом до перевороту стала передана по радіо кодова фраза По всій Іспанії безхмарне небо. Мало того, що там більшу частину року безхмарне небо, так ще й звучить іспанською ця фраза по-ідіотськи. Насправді ключовий організатор перевороту ... , генерал Еміліо Мола передав радіосигнал Сімнадцятого о сімнадцятій. Директор.

Бо це ж він, Директор тримав в руках нитки комунікацій з військовими округами та гарнізонами, політиками та католицькою Церквою, поки Франциско Франко до початку липня 1936 взагалі морозився і робив вигляд, що нікого не знає.

Незважаючи на підтримку основної частини збройних сил, в ході перевороту не вдалося захопити ані Мадрид, ані великі міста Іспанії, ініціатива була втрачена та країна занурилась в громадянську війну.

Директор розбився в авіакатастрофі влітку 1937 р., залишивши Франко єдиним командувачем, що привів свої сили до перемоги та власної одноосібної диктатури.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя